تکنولوژی سیستم های دوربین های مداربسته

امنیت آبنوس

در سالیان اخیر , تکنولوژی سیستم مداربسته در کنار بقیه اسباب الکترونیکی , نظیر دوربین های فیلمبرداری و دوربین های دیجیتال زیاد ترقی نموده است . در کنار دوربین های مداربسته آنالوگ , دوربین های ip یا این که زیر کانال وارد بازار گردیده اند . درین مقاله آن چه که در رابطه تکنولوژی سیستم های مداربسته بدانید را با شما میان می‌گذاریم تا با آگاهی بیشتر , دوربین مدار بسته دلخواه را گزینش و خریداری فرمایید .
تمام آن چه می بایست از تکنولوژی سیستم مداربسته بدانید

تکنولوژی سیستم مداربسته

امنیت آبنوس

از بین CCD و CMOS کدام را تعیین کنیم؟

تصویرگر یا این که سنسور که در نصیب جلوی دوربین مدار بسته جای دارد , یک تراشه CCD یا این که CMOS است . CCD مخفف واژه Charge Coupled Device در معنای دستگاه شارژ همراه است . CMOS هم خلاصه شده عبارت Complementary Metal Oxide Semiconductor است . متساوی پارسی این عبارت , اکسید فلزی نصفه هادی تکمیل کننده است . هر مورد از این امکانات , مزایا و معایب خاص خویش را دارا هستند . اکنون به جواب این پرسش می‌پردازیم که CCD خوب تر است یا این که CMOS؟

بعضی از CCD ها که از طریق “ انتقال اینترلاین ” استفاده می نمایند , ارزان خیس میباشند ; ولی احتمال دارد در نقاط روشن تصویر , رگه های عمودی تولید نمایند . مدل دیگری از CCD به اسم “ کادر ترنسفر ” هم موجود است که خلل اینترلاین ها را ندارند , اما گران خیس میباشند .

تراشه های CMOS احتمال دارد در ثبت تکان یا این که سریع , در گیر ایراد شوند .

در تکنولوژی سیستم مداربسته مواقعی مانند آلرژی بالای نوری , دامنه دینامیکی بالا و نسبت سیگنال به نویز دوچندان پراهمیت است . پس در هنگام خرید دوربین مداربسته , به مورد ها نقل شده بیشتر از گونه تراشه CCD و CMOS اهمیت دهید .
استانداردهای ویدیویی

از زمان های دیرباز , مقدار های استاندارد سنسورهای ویدیویی به ترتیب زیر بوده اند : ۱/۴ اینچ , ۱/۳ اینچ و ۱/۲ اینچ . درین وضعیت نسبت میزان ارتفاع به پهنا تصویر برابر ۴ : ۳ است .

دوربین های مداربسته آنالوگ , با استاندارد CCIR و PAL هم خوانی دارا هستند . کیفیت تصاویر افقی و عمودی در دوربین های مداربسته آنالوگ , ۷۲۰ پیکسل و ۵۷۶ پیکسل است . امروزه این دسته از تصاویر با اسم SD یا این که ( Standard Definition ) شناخته می‌شوند . گونه دیگری از تصاویر به اسم HD هم موجود هست که رزولوشن بالاتری داراست و به دنبال توضیح داده خواهد شد .

سرعت آپ تو دیت رسانی تصاویر

دوربین های مداربسته آنالوگ SD در هر ثانیه ۵۰ تصویر را ثبت می نمایند . امروزه یک دوربین مداربسته ۲۹ مگاپیکسل , ۲ تصویر را در ثانیه ثبت می نماید . در‌حالتی که قصد مشاهده تکان های پر سرعت را در تصویر دارید , حتما با کارشناسان فروش دوربین مداربسته مشورت کردن نمائید .
فشرده سازی تصاویر

یکی‌از جنبه های استفاده از تکنولوژی سیستم مداربسته , کدک‌ های فشرده سازی است . احتمال دارد برایتان جذاب باشد که بدانید , فضای ذخیره سازی ما یحتاج برای ذخیره تصویر یک دوربین زیر کانال کیفیت بالا ۲ مگاپیکسل در ۲۴ ساعت , فارغ از استفاده از کدک فشرده سازی , چیزی نزدیک به ۳۰۰۰GB است . این اطراف صرفا برای ذخیره سازی یک دوربین در حین یک شبانه روز است , در صورتیکه اکثر وقت ها , تعداد دوربین‌ های بیشتری برای حفاظت از محیط مورد نیاز است ; در فیض , در چنین حالتی , نسبتاً ذخیره سازی تصاویر کلیه دوربین‌ ها نا ممکن خواهد بود .

فعلا , بخش اعظم ساخت کنندگان دوربین مداربسته , از کدک فشرده سازی H . 264 استفاده می‌ نمایند که پهنای باند و حجم ذخیره سازی را به صورت قابل توجهی کاهش می‌ دهد . البته به دلیل سرعت تعجب آور رویش کیفیت تصاویر , صد رد صد این تکنولوژی هم استراتژی آخرین حل نیازهای یوزرها نخواهد بود . به همین بهانه در کنار ارتقاء کیفیت تصاویر , کدک های فشرده سازی هم به‌روزتر و کامل‌ خیس شده‌ اند . جدیدترین کدک فشرده سازی در صنعت سیستم‌ های چک چهره یی , H . 265 است که نسبت به کدک H . 264 پهنای باند مصرفی دوربین را ۵۰ تا ۶۰ درصد کاهش می‌ دهد .
تکنولوژی HD

دوربین های HD جان دار در بازار , می‌توانند تا ۶۰ تصویر را در ثانیه ذخیره نمایند . بعضا از دوربین های VGA هم بضاعت و توان ثبت ۱۲۰ تصویر در ثانیه را دارا هستند . کیفیت HD امروزه فراوان دوست داستنی و مالامال کاربرد است , براین اساس در‌پی به توضیح تکنولوژی HD میپردازیم .

تکنولوژی HD تصاویری با مقدار بزرگ که نسبت ارتفاع به پهنا آنان ۱۶ : ۹ است , در اختیار یوزرها قرار می‌دهد . دو مدل تصویر HD موجود است که عبارتند از HD720 و HD1080 . HD1080 با اسم Full HD هم شناخته میشود . میزان تصویر HD720 برابر با ۱۵۸۰*۷۲۰ ( ۰ . ۹MP ) و میزان تصویر HD1080 برابر با ۱۹۲۰*۱۰۸۰ ( ۲ . ۱MP ) است .
تکنولوژی شمارش اشخاص در دوربین مداربسته

این تکنولوژی سیستم مداربسته بازه زمانی هاست که مرسوم شده‌است اما بخش اعظم یوزرها از وجود این قابلیت بی اطلاع میباشند .

طرز کارکرد این تکنولوژی به این شرح است : مثلا در یک تصویر از دوربین مدار بسته که روی درب محل ورود یک مغازه را پوشش میدهد به وسیله دستگاه ضبط ذی‌ربط , یک خط خیالی را معین می‌کنید به گونه ای که در صورتیکه دستگاه تشخیص دهد که جسمی تکان کرده و از آن خط عبور می نماید , آن را تحت عنوان یک رفت یا این که آمد تلقی خواهد کرد . همینطور میتوانید برای دستگاه معین نمایید که کدام سمت ورود و کدام سمت خروج محسوب شود . بدین ترتیب دستگاه به صورت هوشمند آمار اشخاصی که وارد و بیرون گردیده اند ( از خط ذهنی پیشین اند ) را به طور تعداد عددی نمایش می‌دهد .

از این تکنولوژی می توان در دکان ها و اماکن نا مرتب و مالامال رفت وآمد جهت به چنگ آوردن آمار ترافیک مردمی استفاده کرد . این تکنولوژی اکنون در عمده برندهای دارای اعتبار جان دار در بازار کشور‌ایران موجود هست .

درین مقاله , ما دانستنی هایی را درباره با تکنولوژی دوربین های مدار بسته با شما به اشتراک گذاشتیم . امید‌وار‌یم این مقاله برای شما دارای فایده واقع شود . کمپانی دوربین مداربسته پویابین , سرویس ها متنوعی مانند مشورت کردن , فروش و نصب دوربین مدار بسته را ارایه می نماید . به شما توصیه میکنیم پیشین از خرید دوربین مداربسته , با کارشناسان فروش پویابین تماس حاصل نمایید و از موعظه آنان استفاده نمائید تا شایسته ترین را تعیین فرمایید .