۶ مورد از مشکلات همیشگی در دوربین مداربسته و راهکارهای بر طرف کردن آن

امنیت آبنوس

اکنون دوربین مداربسته یکی‌از وسیع ترین قسمت های هر سیستم امنیتی است . تعداد متعددی از اشخاص دوربین مداربسته را در ساختمان دفتر و معاش خویش نصب کرده اند . سیستم های دوربین مدار بسته , یک‌سری اسباب و اثاث الکترونیکی می باشند و همانند ابزارهای الکترونیکی دیگر , شاید در گیر ایراد شوند . ما در‌این مقاله ۶ مورد از مشکلات مرسوم در دوربین مدار بسته را همراه با راهکارهای تعمیر آن , در اختیار شما قرار میدهیم .

۶ مورد از مشکلات مرسوم در دوربین مداربسته و راهکارهای حل آن

چه بسا شایسته ترین سیستم های دوربین مدار بسته هم مبتلا اختلال و مشکل در تلاش میگردند . این مشکلات گهگاه مرتبط با خویش دوربین و گهگاه مرتبط با خطاهای نصب و فعال‌ساز‌ی میباشند . با تلاوت این مقاله , با سیستم های دوربین مداربسته و مشکلات آن‌ها بیشتر آشنا میشوید .

امنیت آبنوس

مشکلات همگانی در دوربین مدار بسته

ایراد نخستین : استفاده از امکانات مداربسته با برند های مختلف و متفاوت

برخی اوقات , کاربرها امکانات متعدد دوربین مدار بسته را از موسسات و برند های گوناگون خریداری می نمایند و ان ها را با نیز ترکیب می نمایند . امکانات امنیتی متعدد شاید شاید با نیز سازش نداشته باشند و در همت دوربین مداربسته , در گیر ایراد نمایند
استراتژی : کلیه امکانات مایحتاج برای دوربین مداربسته را از یک کمپانی خریداری فرمایید

برای حل ایراد ناسازگاری اسباب و اثاث متفاوت دوربین مداربسته , می بایست کلیه امکانات دوربین مدار بسته را از یک کمپانی خریداری کرده و نصب نمائید . بنابراین می‌توانید از درستی کارایی سیستم امنیتی خویش مطمین گردید . در مقاله معرفی ۷ برند برتر سیستم دوربین مداربسته در تراز عالم ما موسسه ها دارای اعتبار را معرفی کرده ایم . عملکرد نمایید از این برند ها خریداری نمائید .

نقص‌ دوم : استفاده از اسم کاربری و راز عبور پیش فرض برای دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته زیر کانال یا این که IP , تصاویر ثبت شده را از روش وب در اختیار استفاده کننده قرار می دهند . دسترسی به تصاویر این دوربین های مدار بسته از روش اسم کاربری و سر عبور انجام میگیرد . چنانچه اسم کاربری و راز پیش فرض سیستم , تغییر تحول داده نشود , اشخاص متفرقه به راحتی میتوانند به تصاویر ثبت شده دسترسی داشته باشند . درین حالت امنیت سیستم دوربین مداربسته زیر میاید .

راهکار : اسم کاربری و سر عبور خویش را تغییر‌و تحول دهید

انگیزه از ساخت دوربین های مداربسته بالابردن امنیت یوزرها بوده است . براین اساس اشخاص متفرقه نباید به تصاویر ثبت شده از روش دوربین مداربسته دسترسی داشته باشند . به شما سفارش می‌کنیم که حتما راز عبور و اسم کاربری سیستم دوربین مداربسته خویش را از وضعیت پیش فرض تغییر و تحول دهید . رمزهای پیچیده را تعیین نمایید که هر کسی توان حدس زدن آن را نداشته باشد .

ایراد سوم : سیستم دوربین مداربسته پوشش دهی ناقص دارااست

این قضیه از مشکلات متداول در دوربین مدار بسته است . احتمالا دوربین های مداربسته در ساختمان , کلیه مکان های حساس را زیر پوشش قرار ندهند . چه بسا چنانچه شایسته ترین برند دوربین مدار بسته را خریداری کرده باشید , در صورت پوشش دهی ناقص , سعی مناسب را نخواهد داشت .

استراتژی : سوراخ های سیستم امنیتی را از بین ببرید

نصب دوربین مداربسته , از پروسه حیاتی در امنیت ساختمان است . مکان هایی را برای نصب دوربین مدار بسته تعیین نمائید که مشاهده کرد گسترده و زاویه گشوده داشته باشند . حتما از پوشش دهی نقاط حیاتی , پنجره ها و درب های ورود و خروج , بوسیله دوربین مداربسته اطمینان حاصل نمایید .

خلل چهارم : سیستم دوربین مداربسته به نادرست هشدار میدهد

هشدارهای خطا از مشکلات متداول در دوربین مدار بسته به شمار می‌رود . گهگاه تکان شاخه های درختان و یا این که عبور یک پرنده از جلوی دوربین مداربسته , سیستم هشدار آن را روشن می نماید و این مضاعف آزار دهنده است . خطاهای انسانی , نصب اشتباه و … احتمال دارد سبب ساز به‌وجود داخل شدن این نقص‌ شوند .

استراتژی : از ماسک در دوربین مداربسته کلیدی به جنبش تنظیم فرمائید

در نصیب هایی از تصویر که تکان متفرقه متعددی موجود است , از پوشش یا این که ماسک استفاده نمائید تا بوسیله دوربین مدار بسته ثبت نشوند . برای مثال درصورتی که وزش باد و جنبش بسیار شاخه های درختان سبب ساز روشن شدن متناوب سیستم هشدار دوربین مداربسته می‌شود . با استفاده از یک پوشش , درخت را از لحاظ دوربین مدار بسته مخفی نمایید .

خلل پنجم : تصویر دوربین مداربسته مشاهده نمی‌شود

مشاهده نشدن تصویر بوسیله دوربین مداربسته , از مشکلات مرسوم در دوربین مدار بسته است . این اختلال برای تمامی برند های دوربین مداربسته رخداد می افتد . در اکثر وقت ها علت پیدایش این اختلال , افت فشار برق است .

استراتژی :

اتصالات منبع تغذیه و فیوز را بررسی فرمایید . در‌حالتی که منبع تغذیه و اتصالات آن مشکلی دارااست , آن را برطرف فرمایید . کارایی کابل کشی ها را میتوانید با استفاده از اهم متر و یا این که وسیله دیگر , تست نمائید .

ایراد ششم : عمل خرابکاران و هکرها

سیستم های امنیتی شکننده میباشند . هکرها می‌توانند از رویه بدور و از روش کامپیوتر , سیستم دوربین مداربسته شمارا هک نمایند و به تصاویر سری شما دست یابند .

استراتژی : از سیستم دوربین مداربسته خویش علیه هکرها نگهداری نمائید

دوربین های مدار بسته از لحاظ دسترسی هکرها به سه مدل تقسیم بندی میگردند : دوربین مدار بسته باسیم , دوربین مدار بسته بی سیم فارغ از رمزگذاری و دوربین مداربسته بی سیم کدگذاری شده . دوربین مداربسته باسیم , قابلیت هک شدن را ندارد اما شاید خرابکاران سیم آن را جدا نمایند . دوربین مداربسته بی سیم سوای رمزگذاری بیشترین قابلیت و امکان هک شدن به وسیله هکرها را داراست . دوربین مداربسته بی سیم رمزگذاری شده علیه عمل هکرها امن است , البته این امنیت % ۱۰۰ نیست . در وضعیت کلی دوربین مداربسته با سیم و بی سیم رمزگذاری شده , امنیت بیشتری دارا‌هستند .

سفارش ما

تغییر دادن باتری , تعمیرات و بررسی عصر ای و منظم دوربین های مداربسته تاثیر متعددی بر تلاش درست آن‌ها دارااست . حتما از کارشناسان ذی‌ربط برای بازرسی عصر ای استفاده فرمایید . مطمین گردید که باتری های دوربین مداربسته سلامت و نو می باشند . در صورتی‌که با مشکلی درباره با سیستم دوربین مدار بسته خویش برخورد کردید , فورا با تعمیرکاران تماس حاصل نمایید . این فعالیت هر چند هزینه بر است البته ضرری که شاید در صورت آسوده انگاری واقعه بیفتد , غیرقابل جبران است .

درین مقاله , ما دانستنی هایی را درباره‌ی مشکلات همگانی در دوربین مدار بسته همراه با راهکارهای تعمیر آن با شما به اشتراک گذاشتیم . کمپانی دوربین مداربسته پویابین , شرکتی مجرب در قضیه مشورت , فروش , نصب و راه‌اندازی دوربین مدار بسته می‌باشد . به شما توصیه می‌کنیم که قبلی از خرید دوربین مداربسته , با کارشناسان فروش کمپانی پویابین تماس حاصل نمایید و از پند آنها استفاده نمایید تا انتخابی مطلوب و مطمین داشته باشید .