مشکل یابی سیستم دوربین های مداربسته

امنیت آبنوس

همانطور که میدانید , صنعت نظارتی امروزی در راستای دنیای دیجیتال کشیده شده‌است . رفته رفته دوربین های آنالوگ جای خویش را به دوربین های توسعه یافته خیس مانند دوربین های زیر کانال داده اند . از این رو ما ۱۰ مورد از مشکلات مرسوم و روش های عیب یابی دوربین های IP یا این که زیر کانال را مطرح می‌کنیم .
۱ ) نظارت کردن اتصالات و منبع تغذیه دوربین مدا ربسته

این سطح , اولی گام در عیب یابی سیستم دوربین های مداربسته است . حتما پریز اتصال به برق و اتصال دوربین های مداربسته به وب را آزمایش فرمائید . بعضی از دوربین های IP یک نشانگر LED برای نمایش دادن این اتصالات دارا هستند .

دوربین های IP از نگاه دسته منبع تغذیه به دو جور تقسیم میشوند , PoE و non – PoE . سیستم های دوربین مدار بسته PoE انرژی الکتریکی خویش را از کانال وب اخذ می نمایند . گونه non – PoE برق ما یحتاج را از روش سیم کشی و از پریز برق تامین می نماید . در صورتی نشانگر LED روشن نباشد , اتصالات منبع تغذیه و ولتاژ دلخواه آنان را آنالیز فرمایید . توان استاندارد ما یحتاج برای کارکرد دوربین های IP حدود ۱۵ وات است .

در صورتیکه دوربین مدار بسته زیر کانال , امکان چرخش , گردش و بزرگ نمایی ( PTZ ) را داشته باشد , اندازه انرژی الکتریکی مایحتاج از استاندارد ۱۵ وات , بیشتر میشود .

توان هر کابل PoE برابر ۱۵ وات است و درصورتی که این کابل وخیم شود و یا این که تعداد متعددی دوربین به آن وصل شود , اقتدار آن کاهش مییابد و در سیستم دوربین مداربسته خلل ساخت می‌شود .
۲ ) جستن و پینگ کردن دوربین مدار بسته

با استفاده ازابزار پیدا کننده کمپانی خالق , نشانی IP دوربین های مداربسته را پیدا فرمایید . در این حالت قابلیت و امکان پینگ کردن از روش تلفن موبایل و یا این که لپ تاب و آزمایش کردن اتصالات آماده میشود . به‌این خواسته , لغت “ cms ” را در نصیب جستجوی ویندوز تایپ فرمایید تا کاغذ DOS گشوده شود . آنگاه کلمه و واژه “ ping ” را همراه با نشانی IP تایپ فرمائید . در صورتی‌که عبارت “ Destination Host Unreachable ” یا این که “ Request Timed Out ” ظواهر شود , یعنی از روش کانال به دوربین دسترسی ندارید . عوارض متعددی برای این داستان موجود است . او‌لین ادله میتواند قرار داشتن دوربین و کامپیوتر بر روی دو کانال یا این که ساب نت متفاوت باشد . در صورتی‌که جواب های اتصالی درست اخذ می‌کنید , از یک مرورگر و یا این که قابل انعطاف افزاری که سازنده دوربین برای اتصال معرفی کرده استفاده نمایید .

امنیت آبنوس

۳) پی بردن اسم کاربری و سر عبور

اسم کاربری و راز عبور سیستم دوربین مدار بسته خویش را به یاد داشته باشید . در حالتی‌که میتوانید دوربین را پینگ نمایید البته قابلیت و امکان دسترسی از روش VMS یا این که کاوشگر اینترنت را ندارید , خلل از راز عبور و اسم کاربری است .

بخش اعظم شرکتهای دوربین مدار بسته بعد از نصب به استفاده کننده یاداوری می نمایند که واژه و کلمه عبور را تغییر و تحول دهد . درصورتی که کتابچه راهنمای استفاده کننده را دارید , راز عبور پیش فرض را هم آزمون نمائید . در صورت از یاد بردن راز عبور , بایستی سیستم دوربین مدار بسته به پیکربندی کارخانه برگردد .
۴ ) محاسبه کردن جدول ARP

درک کردن نشانی MAC یک استراتژی دارای اهمیت برای کشف کردن نشانی IP دوربین های مدار بسته زیر کانال است , این نشانی اکثر اوقات در بدنه دوربین مدار بسته چاپ می‌شود . نگه داشتن نشانی های IP و MAC دوربین های نصب شده با انگیزه عیب یابی , فعالیت مفیدی است . شبیه کار پینگ کردن که در نصیب دوم توضیح داده شد , امر ARP قادر است برای نمایش نشانی های IP و MAC دستگاه های متصل به کانال مورد استفاده قرار گیرد , کافیست در DOS تایپ نمایید “ arp – a ” . میتوانید IP نشانی دوربین را با فهمیدن نشانی MAC پیدا نمائید , و همین طور برعکس .
۵ ) مطمعن شوید که  ناسازگاری ای پی وجود ندارد

از یکسان نبودن نشانی IP دوربین های مدار بسته متفاوت , اطمینان حاصل فرمائید . شبیه بودن این نشانی های IP سبب ساز ساخت اختلال در دسترسی کانال میگردد .
۶ ) پیدایش رسانی firmware

در‌صورتی‌که دوربین مدار بسته روشن و آنلاین است , و قابلیت و امکان دسترسی از روش کاغذ اینترنت موجود است , البته اتصال به VMS برقرار نمی‌شود , پیدایش بودن firewall را بررسی نمایید . پیدایش رسانی firewall احتمالا ایراد را حل نماید , البته گهگاه مشکلاتی را هم تولید می نماید پس با احتیاط این عمل را انجام دهید .
۷ ) راه‌اندازی دوباره ( Reboot ) دوربین مدار بسته

ریبوت کردن تنظیمات دوربین ارزان مداربسته سبب ساز خالی شدن یاد cache , کالیبره شدن امنیت دوربین و رابطه گیری دوباره کانکشن ها می‌شود . این قدم سهل و آسان ترین و ارزان ترین کاری است که میتوانید انجام دهید . به‌این مراد صرفا کافیست برق دوربین را انقطاع فرمائید , ۱۰ تا ۱۵ ثانیه شکیبایی نمائید و دوباره برق آن را وصل نمائید .
۸ ) بررسی کردن کابل ها

اکثر خلل سیستم های دوربین های مدار بسته با آزمایش کردن کابل ها حل میگردد . در حالتی که لامپ های LED دوربین های مدار بسته زیر کانال روشن نیستند , کابل ها و اتصالات را تحلیل فرمایید تا فرسوده , پیچ خورده یا این که حاد نباشد . بستن اتصالات به صورت عجولانه و شل , ساخت اختلال می نماید .
۹ ) ریست کردن سیستم دوربین مدار بسته به پیکربندی کارخانه

این روش اکثر زمان ها کمتر استفاده میگردد . زیرا با ریست کردن سیستم دوربین مدار بسته , مورخ و تمام پیکربندی اعمال شده بوسیله استفاده کننده منزه می گردد . در گه گاه سیستم برهان دوربین های مداربسته حاد میگردند و سبب ساز شود دوربین از عمل بیفتد . بازگرداندن دوربین به پیکربندی پیش فرض کارخانه آن را به نقطه مرجع ثابتی که تنظیمات دوباره می‌تواند از آن آغاز شود بر می گرداند . به خواسته ریست کردن سیستم و برگرداندن آن به پیکربندی کارخانه , از دکمه “ pinhole ” یا این که به عبارتی شکاف سوزنی جان دار در پشت دوربین استفاده نمائید .
۱۰ ) تماس با پشتیبانی یا این که کمپانی خالق دوربین مدار بسته

در شرایطی‌که با انجام دادن پروسه ۱ تا ۸ نتوانستید عیب یابی کرده و خلل دوربین مدار بسته IP را برطرف نمائید , حتما با کمپانی خالق و یا این که متخصصین تماس حاصل نمایید و از آنها امداد بخواهید . متخصصین فنی , استراتژی‌ها را به نیکی می‌دانند و می‌توانند به سادگی و در کمترین زمان شما‌را پند نمایند .

همان گونه که دیدید ما درین مقاله به مشکلات متداول و عیب یابی سیستم دوربین مدا ربسته پرداختیم . در صورتی‌که که قصد ارتقاء مرحله امنیتی ساختمان و نصب دوربین مدار بسته را داشته باشید , به شما توصیه می‌کنیم با کارشناسان فروش پویابین مشورت کردن فرمایید . کارشناسان پویابین شما در تعیین و خریدی خوب تر , امداد می نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *