چرا دوربین های مداربسته HD CCTV بهتر از دوربین های تحت شبکه هستند

اخیرا من با یک مشتری تماس داشتم که برای نظارت بر ساختمان های تجاری اش به دنبال بهترین سیستم نظارت تصویری بود. او به من گفت که میخواهد از دوربین های تحت شبکه و یک رکوردر تحت شبکه (NVR) استفاده کند. بر اساس نیازهایی که دارد، من به او پیشنهاد کردم که به جای یک سیستم دوربین تحت شبکه از یک سیستم دوربین HD CCTV استفاده کند و این باعث شد من به این فکر کنم که چرا در اکثر موارد سیستم های دوربین مدار بسته ای که با کابل کواکسیال کار می کنند را به بقیه ی سیستم ها ترجیح می دهم.

امنیت آبنوس

اگر با HD-CCTV آشنایی ندارید؛ به دوربین های مداربسته کیفیت بالایی گفته می شود که برای انتقال ویدئوهای کیفیت بالا از کابل کواکسیال استفاده می کنند. دوربین های امنیتی HD که با کابل کواکسیال کار می کنند انواع کمی دارند. دوربین های AHD و دوربین های HD-TVI دو نمونه ای هستند که من پیشنهاد می کنم. در این مقاله شما می توانید اطلاعات بیشتری را از AHD و HD-TVI به دست آورید.

الزامات مربوط به سیستم نظارت

مشتری اطلاعات و موارد مورد نیاز زیر را برای سیستمش فراهم کرد.

  1. ما به دنبال یک سیستم دوربین مداربسته IP/NVR هستیم، با این حال اگر راه حل بهتری را سراغ دارید به ما بگویید. ما می خواهیم بهترین مقدار ممکن را بدون هدر رفت داشته باشیم.
  2. ما درمنطقه 4 ساختمان داریم (هر کدام از آن ها 200 فوت طول دارند).
  3. در کل، ما به 5 دوربین مقاوم برای محیط خارجی نیاز داریم.
  4. ما میخواهیم در نزدیکی جایی که DVR قرار است نصب شود 3 دوربین داشته باشیم (در فواصل 200 فوتی).
  5. دو دوربین دیگر در فاصله ی 400 و 600 فوتی از DVR نصب می شوند.
  6. ما می خواهیم بتوانیم با استفاده از گوشی های اندروید و آیفون مان به دوربین ها وصل شویم و فیلم های آن ها را ببینیم.

چرا به نظر من سیستم های دوربین AHD بهترین انتخاب هستند

امنیت آبنوس

کیفیت دوربین های متعلق به یک سیستم HD-CCTV که به DVR سطح بالا وصل شده اند، بسیار بالا است. برای دیدن فیلمی که با استفاده از دو دوربین AHD و دو دوربین TVI گرفته شده و بر روی یک iDVR-PRO DVR ذخیره شده، ویدئوی زیر را play کنید.

کابل های کواکسیال دوقلو در برابر کابل شبکه

برخی از دوربین های TVI و AHD با استفاده از ولتاژ دوگانه کار می کنند، به این معنا که نصاب ها برای نصب آن ها می توانند هم از کابل 12ولت DC و هم از 24ولت AC استفاده کنند. کابل برق 24 ولت AC کارایی بیشتری نسبت به 12 ولت DC و PoE (انرژی اترنت) دارد. با بکارگیری دوربین های 1080p AHD که از برق 24 ولت AC پشتیبانی می کنند، شما می توانید با استفاده از کابل های به هم چسبیده ی RG59 برق و داده را تا فاصله ی 700 فوتی منتقل کنید.

لطفا به یاد داشته باشید که فاصله ی دقیق به اندازه ی کابل برق و قدرت دوربین وابسته است. نصاب ها می توانند برای اندازه گیری فاصله ی دقیق از این ولت سنج ها استفاده کنند.

راهنمای کامل مربوط به کابل RG59 به شما نشان می دهد که چگونه از این کابل برای دوربین های 24 ولت AC (با وجود جعبه های منبع تغذیه یا منابع تغذیه ی فردی) استفاده کنید.

این ها دوربین هایی هستند که من به این مشتری پیشنهاد دادم. هر دو مدل در برابر شرایط مختلف آب و هوایی کاملا مقاوم و با جریان 24 ولت AC کار می کنند. مشتری می تواند از بین دو مدل استوانه ای و گنبدی یکی را انتخاب کند. شما می توانید دوربین های دو ولتاژ / 24 ولت AC AHD و دوربین های دو ولتاژ / 24 ولت AC TVI را در این صفحه ببینید.

بهترین اپلیکیشن ها کدام هستند؟

تقریبا همه ی مشتریان خواهان این هستند که بتوانند فیلم های دوربین های مداربسته شان را بر روی موبایل هایشان ببینند.

من در 8 سال گذشته (از موقعی که اولین آیفون به بازار آمد) با اپلیکیشن های زیادی کار کرده ام و صادقانه می توانم بگویم که اپلیکیشن iDVR-PRO از بهترین اپلیکیشن ها است. این یکی از دلایل عمده ای است که شرکت من خط تولید محصول iDVR-PRO را راه اندازی کرد. اپلیکیشن ها بسیار جذاب هستند. لطفا ویدئوی زیر را ببینید.

لطفا مطمئن شوید که رزولوشن 1080p را در پخش کننده ی ویدئو انتخاب کرده اید، تا بتوانید ویدئوها را با بهترین کیفیت ببینید.

رابط اپلیکیشن اندروید دقیقا شبیه به iOS است. اندروید و آیفون هر دو از قابلیت دیدن تصاویر دوربین ها از راه دور و جستجو و پخش ویدئوهای ضبط شده از راه دور پشتیبانی می کنند. شما می توانید اطلاعات بیشتری را در این باره در صفحات زیر بیابید.

http://ww.cctvcamerapros.com/View-Security-Cameras-iPhone-App-s/970.htm
http://ww.cctvcamerapros.com/View-Security-Cameras-Android-App-s/973.htm

نصب دوربین های HD آنالوگ ساده است

دوربین های تحت شبکه اساسا کامپیوترهای کوچکی هستند. آن ها سیستم عامل ها / فریم ورک های مخصوص به خودشان را دارند (که باید همیشه در حال بروزرسانی باشند) و از یک سرور شبکه ی ویدئوی داخلی برای انتقال ویدئو در فضای اینترنت استفاده می کنند. هر دوربین تحت شبکه باید یک آی پی منحصربفرد داشته باشد. به همین دلیل دوربین های تحت شبکه نیاز به مراقب بالایی دارند و زمان زیادی را برای نصب می گیرند.

دوربین های امنیتی AHD و HD-TVI اصطلاحا ” plug and play” هستند و بیشتر برای نصب DIY مناسب می باشند. این دوربین ها باعث می شوند که نصابان حرفه ای بتوانند در وقت شان بسیار صرفه جویی کنند. فرایند نصب شامل اتصال یک کابل کواکسیال از دوربین به DVR و اتصال کابل برق می شود.

استفاده از iDVR-PRO بسیار ساده است

اگر شما یک سیستم DVR با کابل کواکسیال و یا یک سیستم دوربین امنیتی تحت شبکه داشته باشید، در هر صورت باید اطمینان حاصل کنید که رابط کاربری سهل الاستفاده است. این در بین سازندگان DVR و NVR متفاوت است.

لطفا مطمئن شوید که رزولوشن 1080p را در پخش کننده ی ویدئو انتخاب کرده اید، تا بتوانید ویدئوها را با بهترین کیفیت ببینید.

HD CCTV هزینه ی کمتری دارد

نصب و راه اندازی HD CCTV هزینه ی کمتری نسبت به دوربین های تحت شبکه می طلبد. در اکثر موارد سیستم های نظارتی HD تحت کابل های کواکسیال به دلیل کاربرد، هزینه ی پایین و کیفیت بالا گزینه ی بهتری برای DIY و نصاب های حرفه ای هستند. در برخی از موارد من دوربین های تحت شبکه را توصیه می کنم، اما در اکثر موارد پیشنهاد می کنم که از سیستم های HD-CCTV استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *